Bydlení v mobilní domě vám může změnit život k lepšímu, když si uvědomíte podstatný rozdíl mezi životem na venkově a ve městě.
Lidé ve městech se stávají otupělými – bydlet ve městě má své nesporné výhody – dopravní infrastrukturu, blízkost obchodů, servisních středisek, služeb, jako je kadeřnictví, pedikúra, restaurací, kaváren a cukráren atd. Ovšem jde má to i své stinné stránky, vysoká koncentrace obyvatelstva na jednom místě znamená, zjednodušeně řečeno, ponorkovou nemoc. Člověk potřebuje více volnosti a prostoru kolem sebe a také větší kontakt s přírodou. Ve městech jsou sice parky, zásobené energií vzrostlých stromů, ovšem ty nejsou všude a naopak převládá beton, asfalt, sklo, kov a plast, přetvořené do podoby lidských sídel.
Nedostatek kontaktu s přirozeným živým prostředím, jako jsou hluboké lesy, horská úbočí, rybníky, řeky, jezera a přehrady, lesní palouky a pastviny a květnaté horské louky otupuje lidské vnímání a cit a lidé se pak snadno stávají terčem negativních myšlenek a záměrů. Ve městech také stoupá kriminalita, ačkoli se jí snaží policejní složky potírat. Podstatné je vyřešit příčinu a ne potírat následky. Jednou z cest, jak příčinu problémů současné civilizace řešit, je návrat k přirozenému způsobu života, například bydlením na venkovské či rekreační oblasti v mobilní dřevostavbě.
Mobilní celoročně zateplené stavby navíc snižují náklady na bydlení na minimum a lidé v nich nejsou téměř závislí na současném „systému“. Soběstačnost je v tomto směru důležitá vzhledem k rostoucím cenám potravin i energií, zkrátka mít svou vlastní zahradu s možností pěstovat ovoce a zeleninu a vytápět dům dřevem v krbu, zajišťovat přívod vody z vlastní studny a ohřívat ji solárními kolektory – to vše je k nezaplacení. A k nezaplacení u prodeje mobilních domů je samozřejmě i kontakt s přírodou a tím pádem méně stresu, více pohody, více času na sebe sama a následně lepší mezilidské vztahy.