Naše ložnice by měly být takovými „oázami klidu“. Vždyť jen kvalitní odpočinek zajistí našemu tělu dostatečnou regeneraci. K vylepšení našeho spánku může přispět dost podstatně to, jaké rostliny s námi ložnici sdílí. Zajistí, že se nám v ní dobře dýchá. Čistí totiž v místnostech vzduch! Podle odborníků je vhodné umístit v ložnici například tyto „zelené čističky“.
Aloe, kterou jako jednu z nejlepších v této „disciplíně“ likvidace mnoha toxinů z interiéru doporučují dokonce špičkoví vědci z NASA.
Zelenec, který výborně odbourává ze vzduchu místnosti až 90 procent formaldehydu. Ten se nám tam může uvolnit například z nějakého kusu nábytku. Zelenec je rostlina velice dekorativní, vytváří krásné trsy, které vyniknou při umístění v prostoru. V závěsu, na poličce nebo skříni, odkud může „stékat“.
Břečťan, který hodně pomáhá k lepšímu dýchání lidem trpícím obtížemi při alergiích či při astma. Uleví nateklým sliznicím dýchacích cest a mírní kýchání. Za dvanáct hodin dokáže tato rostlina dle výzkumů odborníků odstranit z místnosti devadesát procent škodlivin. Břečťan je „popínavka“. Toho se dá použít při aranžování v různých variantách, jak to našemu interiéru vyhovuje.
Benjaminneboli fíkovník drobnolistý. Ten má podobné vlastnosti jako výše uvedený zelenec. Je ovšem náročnější na prostorové a světelné podmínky. Vhodný je do velkých a světlých ložnic.
Tchýnin jazyk. I když nemá zrovna hezké jméno, je krásný a užitečný. Ze vzduchu odbourává například formaldehyd, trichlorethylen nebo benzen. Není náročný. A to ani na světelné podmínky. Můžeme ho umístit i dál od okna, více „do místnosti“.
Šplhavici zlatou. Je to u nás oblíbená „pokojovka“. Ze vzduchu odstraní například benzen, xylen a formaldehyd. Patří mezi liány. Ve volné přírodě je to dost velká, dřevnatá rostlina. V pokojových podmínkách jde o „popínavku“, která má malé listy srdcového tvaru. A rychle roste. Její dlouhé výhony můžeme pak různě upravovat.