Pokrok ve stavebních technologiích se nedá zastavit a projevuje se to v mnoha směrech, kupříkladu u kotvení fasádních kamenných a izolačních obkladů, anebo u výstavby opláštění budov či zábradlí z tvrzeného skla. K nejodvážnějším technickým inovacím současné doby patří i suchý systém podlahového vytápění. Představa, že bychom byli stále vázáni u topení v podlaze na betonovém potěru a náročnému zásahu v případě jakéhokoli defektu na topném systému, je děsivá, a právě betonáž byla trnem v oku mnoha konstruktérům a vývojářům, kteří se zamýšleli nad tím, jak tyto systémy vylepšit či zcela změnit.
Přišli na to, že lze poměrně snadno nahradit beton vysokohustotním polystyrenem a cemento nebo sádro vláknitými deskami. Z polystyrenu se dnes zhotovují tzv. systémové desky se zářezy pro vkládání topných hadic, takže si každý šikovný kutil může základ pro podlahové vytápění zhotovit sám, a topné hadice v několika okruzích pak nechá instalatérem zapojit do rozdělovače podlahového topení, a je z větší části hotovo. Jakmile se topení oživí, rozdělovač se zapojí k topnému zdroji, zbývá http://domaci.eurozpravy.cz/politika/206394-zeman-ma-rakovinu-zbyva-mu-par-mesicu-zivota-tvrdil-politik-hrad-ho-zazaluje/ už jen položit sádro-vláknité desky a na ně cílovou podlahovou krytinu (koberec, plovoucí podlahu, vinyl atp.)
Podlahovým topením získáte mnohem komfortnější způsob vytápění, než jsou radiátory, uvědomte si, že radiátor vyhřívá nejprve strop, a teprve odtud se teplo šíří dál, přičemž se stává, že u podlahy je stále chladno, takže si musíte obléknout teplé ponožky, což je ne vždy pohodlné a komfortní. Mnohem přirozenější je chůze naboso, cítíme se pak volnější a svobodnější, proto je také současným trendem v teplém období roku bosonohá chůze v přírodě včetně barefoot chodníčků. S podlahovým topením si takový chodníček můžete zhotovit i doma a chůze po vyhřáté podlaze vám poskytne mnohem příjemnější zážitek, než s nohama obalenýma vlněnými ponožkami.