Je jasné, že žádný člověk nezvládne veškeré opravy v domě sám. Někdy je zkrátka potřeba zavolat odborníka. Avšak co dělat, když nám například praskne vodovod v sobotu pozdě večer? Jistě, menší prasklinu se můžeme pokusit prozatímně opravit sami, než bude po víkendu. Pokud je však rozsáhlejší, nebo na špatně dostupném místě (či obojí, jak to ve většině případů bývá), moc s tím sami nenaděláme.
V tomto případě můžeme být rádi, že instalatéři pohotovost již dávno zavedli. Stačí tedy zavolat na jejich telefonní číslo, a během chvíle k vám někdo přijede, případně vám alespoň dají radu, co a jak udělat, abyste zmírnili škody.
Musíte však počítat s tím, že tyto služby budou něco stát. Koneckonců je fakt, že tito lidé pracují o víkendu a čekají na telefonu, než jim někdo zavolá, zatímco by mohli být s rodinou. Není tedy divu, že si to nechají zaplatit.
Na rozdíl například od lékařské pohotovosti však tito instalatéři nejsou na stanici, kde by čekali, až je operátor povolá do akce. Místo toho jsou u sebe doma a telefonát je může zastihnout například uprostřed rodinné večeře. I tak se však musí sbalit, vzít si věci a jít.
Je zde totiž také fakt, že tato pohotovost není využívána ani zdaleka tak často ve srovnání například s již výše zmíněnou lékařskou. Proto není třeba tolik pracovníků. Avšak musí být rozmístěni přibližně rovnoměrně po celé republice, aby měli možnost dojet relativně rychle kamkoliv bude potřeba.
Je však dobře, že tento typ pohotovosti funguje. Kdyby totiž lidé museli čekat na klasického instalatéra a o víkendu dělat opravy sami, bylo by to o hodně horší. Někdy by totiž nezbývalo nic jiného, než vypnout přívod vody a po několik dní ji získávat z náhradních zdrojů. Jaké komplikace by to přineslo, co se týče mytí či vaření, není třeba říkat.
Proto můžeme být rádi, že existuje, a pokud je potřeba, neváhejme ji využít.